Plaża Lecciona w Torre del Lago [geje i naturyści]

Najbardziej znana i lubiana plaża we Włoszech dla gejów i pozostałych przedstawicieli LGBT. Naturyści też rozkładają się tutaj – w pobliskich wydmach. Co roku do Torre del Lago na plażę Lecciona ściągają tłumy branżowych urlopowiczów, którzy lubią opalać się bez odzienia.

Plaża Lecciona leży w miejscowości Torre del Lago Puccini, znajdującej się w sąsiedztwie Viareggio – dużego wakacyjnego kurortu heteroseksualnego i tekstylnego. A patrząc szerzej – to okolice Pizy, czyli Toskania. Aby tutaj dotrzeć, należy kierować się przez las z centrum miasteczka Torre di Lago (Viale Europa) albo z Viareggio plażą aż do numeru 14 na tabliczce ustawionej pomiędzy brzegiem a wydmami. Oto ten słupek (mapa niżej):

Lecciona Plaża Włochy

Przy plaży rozkładają się geje ubrani, nieco dalej – na styku z wydmami – opalają się naturyści, a w samych wydmach buszują nudyści spragnieni seksu (cruising). Działa to podobnie jak w wydmach Maspalomas i Es Cavalet na Ibizie. Czytałem w Internecie, że nie jest to plaża dla naturystów, ale naocznie stwierdziłem co innego. Oczywiście Włosi są trochę jakby mniej wyzwoleni niż Hiszpanie, ale nie powinno być żadnych kłopotów ze zbrązowieniem swoich pośladków ;)

Lecciona to plaża publiczna i bezpłatna. Jest też plaża Mama Dune Beach należąca do baru, ale za wstęp tutaj trzeba zapłacić. W zamian dostajemy dostęp do udogodnień (leżaki i parasole), muzyki, infrastruktury sportowej oraz drinków i jedzenia. Więcej na facebook.com/mamadunebeach

Lecciona Torre del Lago
foto: Marino di Torre Del Lago – See the Sea by Cea., on Flickr

Zdjęcia Torre del Lago Puccini

Główna ulica miasteczka, przy której są ośrodki noclegowe oraz restauracje:

Torre del Lago

Jak wygląda plaża Lecciona:

Reportaż z plaży Lecciona w Torre del Lago (po włosku):

Mapa Lecciona

Hotele w Torre del Lago

Zobacz najlepsze oferty na noclegi w Torre del Lago przy plaży Lecciona w porównywarce hoteli www.HotGO.pl

Torre del Lago Hotel

W Toskanii są jeszcze plaże gejowskie w:
Sassoscritto, Livorno
Oasi di Bolgheri, Marina di Bibbona
San Vincenzo, Parco di Rimigliano
Marina di Alberese, Parco dell’Uccellina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*