Zwiedzanie Krakowa – Przewodnicy po Krakowie, którzy kochają sztukę

Realizacje architektoniczne, malarskie i rzeźbiarskie w przestrzeni miejskiej opowiadają nam historię miasta i jego mieszkańców, dając świadectwo zarówno faktom, jak i ideom. Nic tak nie pozwala uchwycić i zrozumieć ducha miejsca, jak prześledzenie działalności artystycznej na terenie danego ośrodka na przestrzeni wieków. Przewodnicy po Krakowie z portalu krakowzwiedzanie.pl doskonale to rozumieją, dlatego przygotowując trasy zwiedzanie zwracają baczną uwagę na problematykę historyczno-artystyczną.

Zwiedzanie Krakowa

Kraków miasto sztuki

Ponad 1000 lat historii i ponad 1000 lat działalności artystycznej pokoleń twórców uczyniły Kraków miastem pełnym cudów. Wybierając się do Krakowa, zastanówcie się dobrze, co Was porusza estetycznie i podporządkujcie temu program zwiedzania, a gwarantujemy, że pobyt w grodzie Kraka będzie niesamowitą przygodą. Zapoznajcie się koniecznie z ofertą krakowskich muzeów i galerii sztuki – począwszy od Muzeum Narodowego po MOCAK czyli Muzeum Sztuki Współczesnej. Warto również przemyśleć swoje fascynacje architektoniczne. Cuda romanizmu, gotyku i baroku to nie wszystko, co można w mieście zobaczyć. Architektura historyzmu, wspaniałe realizacje willowe z początku XX wieku na osiedlu Salwator, socrealistyczny sen o mieście idealnym w Nowej Hucie czy wreszcie interesujące przykłady architektury współczesnej (choćby budynek wspomnianego MOCAK-u) – każdy znajdzie coś dla siebie.

Na tropach sztuki – Kraków Zwiedzanie z przewodnikiem

Kraków Zwiedzanie jako biuro przewodnickie współpracujące z najlepszymi licencjonowanymi przewodnikami po Krakowie poleca również zwiedzanie tropem konkretnych artystów i stylów. Do najpiękniejszych – dodajmy, że również mało znanych i często niedocenianych przez turystów – należą wspaniałe realizacje z zakresu projektowania wnętrz okresu Młodej Polski. Rozbuchana, mocno inspirowana naturą sztuka secesji wydaje się niezwykle odległa od współczesnego poczucia estetyki, ale właśnie przez to postrzegamy ją jako nieco tajemniczą, baśniową, egzotyczną, a jej odkrywanie może się okazać fascynującym doświadczeniem. Kraków Zwiedzanie zaprasza zatem na wyprawę szlakiem krakowskich wnętrz i witraży okresu Młodej Polski połączoną ze zwiedzaniem Domu Józefa Mehoffera oraz Muzeum Witrażu, które jest równocześnie działającą pracownią artystyczną. Wycieczka jest więc zatem okazją, aby poznać nieco bliżej życie i osobowość artysty oraz przebieg procesu twórczego – od projektu do realizacji.

Zapraszamy również na wyprawę szlakiem krakowskich murali. Dzieła współczesnych artystów street-artowych zdobią ściany kamienic, opuszczonych budynków poprzemysłowych, wreszcie mury ograniczające posesje na Kazimierzu, Podgórzu i Zabłociu. Są to prace uznanych artystów z Polski i zagranicy (m. in. Izraela). Wielokrotnie mają one charakter mniej lub bardziej złożonych, metaforycznych wypowiedzi na palące tematy społeczne. Dodajmy, że wycieczka pozwala zajrzeć w zaułki, które zazwyczaj mijamy nieświadomi, jak ciekawe rzeczy kryją się tuż obok. 

Kraków miasto bohemy – ciesz się atmosferą!

Kraków przyciąga turystów niesamowitym klimatem. Galerie, kawiarnie, kluby – ten, kto spróbował wypraw do lokali Starego Miasta i Kazimierza wie, że każde miejsce ma tu swój unikatowy charakter i wyjątkową atmosferę. Stoliki rozlokowane latem w malowniczych podwórkach kamienic, gra świateł, piękno otaczającej architektury, muzyka na żywo, artyści uliczni – wszystko to składa się na wyjątkowość Krakowa i czyni z miasta idealne miejsce na niezapomniany wypad. Jeśli zastanawiacie się, w jakim lokalu zjeść posiłek podczas zwiedzania i jak zaplanować cały pobyt, odwiedźcie Kraków Zwiedzanie.