Plaża gejowska Mar Bella (Barcelona)

Gejowska plaża w Barcelonie, będąca również plażą naturystów, przyciąga wielu miłośników nagiego opalania. Również my uderzyliśmy w to miejsce, bo ma same zalety – 1. jest blisko centrum, 2. są tu ładni faceci, 3. dodatkowo są bez ciuchów. Jak tu dotrzeć, czego się spodziewać i jak się zachowywać?

Mar Bella Barcelona

Plaża dla gejów i nudystów Mar Bella w Barcelonie

Platja Mar Bella po katalońsku lub Playa Mar Bella po hiszpańsku (po polsku pewnie przetłumaczylibyśmy to jako plaża Piękne Morze) to plaża gejowska położona nieopodal centrum Barcelony. Można tutaj swobodnie zrzucić ubranie i opalać się w stroju Adama. W stroju Ewy też można, ale prędzej zrobią to nasze koleżanki lesbijki.

Nieopodal jest centrum sportów wodnych Base Nautica Mar Bella (BCN), w którym można pobrać nauki w zakresie rozrywek na wodzie. Pływanie dozwolone jest bez jakichkolwiek strojów kąpielowych, choć nie wolno w wodzie używać mydła, szamponu, a także wprowadzać zwierząt typu pies, kot, królik (i co tam jeszcze trzymacie w domu).

Miejsce odgrodzone jest od wzroku „tekstylnych” (ludzi w ubraniach) przez duży nasyp z kamieni, ziemi i porośnięty trawami. Warto wspiąć się na niego, aby popatrzeć z góry na wylegujące się tu „ciasteczka”.

Plaża nudystów Barcelona

Plaża gejowska w Barcelonie

Plaża, tak jak wszystkie inne w Barcelonie, ma udogodnienia na najwyższym poziomie – przebieralnie, toalety, prysznice, a także mały punkt gastronomiczny. Można pograć w siatkówkę. Jest czysto, bo kosze na śmieci rozstawione są gęsto i służby porządkowe nie obijają się.

Jedyną frustrującą, a zarazem niekiedy przydatną, właściwością są sprzedawcy napojów (cola, agua, cerveza, bieeeeer!) i masażystki oferujące masaż swoimi chińskimi rączkami.

Wskazówki praktyczne: Wielu gejów rozbiera się i prezentuje dostojnie swoje przyrodzenie, także się nieco przy tym pieści. Jeśli nie zareagujesz po paru minutach, zwykle osobnik taki przenosi się w inne miejsce. Lepiej nie robić zdjęć, aby nie wzburzyć opalających się. Koniecznie smaruj się kremem do opalania, bo inaczej słońce przysmaży Cię szybko. Pamiętaj, że to plaża naturystyczna i to, że ludzie są nago, nie znaczy, że uprawia się tu seks. I możesz zostać w kąpielówkach.

Mapa Barcelony: Plaża Mar Bella

Jak dojechać: Stacja Metra Poblenou (linia L4) i prosto do plaży

Miłego pobytu! Daj znać jak było!

Plaża Mar Bella Barcelona
Plaża Mar Bella w szczycie sezonu