Zakynthos [wakacje dla gejów czy nie?]

Zakynthos to jedna z popularnych wakacyjnych wysp dla wczasowiczów z całego świata. Czy jest tam jednak coś dla homoseksualistów? Czy gej znajdzie tam coś interesującego?

Gej Zakynthos

Zależy oczywiście od tego, czego oczekujemy. Szczególnych atrakcji turystycznych wymyślonych dla społeczności LGBT nie ma, ale jest tutaj całkiem przyjaźnie i nie powinniśmy mieć żadnych problemów z powodu orientacji seksualnej. Bez wątpienia ciekawe miejsca zapewnią nam wiele wrażeń – są tutaj m.in. słynna Zatoka Wraku Navagio – Shipwreck (na zdjęciu) oraz Błękitne Jaskinie.

Są też plaże dla gejów i nudystów. Polecana jest szczególnie plaża Vrontonero, oddalona niedużo od przepięknej zatoki Dafni i plaży Kalamaki. Tutaj spotykają się ze sobą geje z Zakynthos i reszty świata. Najbliżej tej plaży są hotele w Kalamaki >> zobacz listę

Najbardziej rozrywkowym miastem jest kurort Laganas, w którym imprezy trwają do białego rana. Jest co zjeść i wypić oraz z kim się zabawić.

Jeśli macie ochotę zwiedzać, Zakynthos będzie dla Was miłym miejscem na wakacje. Jeżeli oczekujecie ośrodka wypoczynkowego skrojonego na potrzeby gejowskie, lepiej poszukajcie innej wyspy. Ciężko znaleźć jakikolwiek przewodnik po Zakynthos w języku angielskim, który przedstawiałby ciekawe „branżowe” miejsca na tej wyspie. A gdybyście się tam wybrali i znaleźli coś ciekawego, napiszcie!

Zakintos
foto: A Zante fan! by welcometozante, on Flickr
 
 
 
ZOBACZ TEŻ: Przewodnik po Zakynthos

2 komentarze

  • Zanteman

    Plaża Vrotonerro to bardzo fajne miejsce, jest plażą nudystów i w 99% przychodzą na nią tylko geje. Oddalona od plaży Kalamaki, dojście czy dojazd może zlokalizować na mapie google. Z delikatnym zejściem do wody, kilka fajnych miejsc na spotkania i ewentualny sex ;-) Odwiedzam ją w okresie letnim i poznałem tam kilku miłych kumpli ;-) W okresie wakcyjnym cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Osobiście polecam, cisza, spokój i co najważniejsze można się czuć na niej zupełnie swobodnie :-)

    • turysta

      Witam wybieram się na Zante do Kalamaki od 18 maja. Może jeszcze ktoś z pl wybiera się w tym okresie, miło by było kogoś poznać.