Wrocławskie Zoo

Odwiedzając Wrocław, nie sposób nie skorzystać z atrakcji, jakie oferuje. Nawet jeśli przybywamy w innym celu, na przykład służbowym, warto poświęcić trochę czasu na poznanie jego historii lub chociaż na odwiedzenie miejsc, które wyjątkowo wyróżniają się na tle całego kraju.

Jednym z nich z pewnością jest Wrocławskie Zoo. To miejsce z wieloletnią historią, które można zaliczyć do naprawdę wyjątkowych. To najbardziej imponujące zoo w kraju, gromadzi ponad tysiąc różnych gatunków, a liczba ta stale rośnie.

Warto zapoznać się z jego historią, która sprawia, że wizyta w zoo staje się jeszcze bardziej nastrojowa. Pierwsze jego otwarcie miało miejsce dokładnie 10 lipca 1865 roku. Od tej pory Wrocławskie Zoo niemal dwukrotnie powiększyło swoją objętość, dzisiaj to około 33 hektary. Dzięki temu, że jest to najstarsze tego typu miejsce w kraju, można zobaczyć również wiele zabytkowych budynków, pełniących role gospodarcze lub schronienia dla zwierząt. Uwagę przyciąga murowana Słoniarnia, dzisiaj goszcząca również hipopotamy. Kiedyś funkcjonowała w ogrodzie restauracja, która dziś stanowi dom dla gadów i płazów. Pawilon małp cechuje się stylem mauretańskim i do dziś nie zmienił przeznaczenia, chociaż małpy zajęły też inne lokacje. Oprócz zabytkowych mieszkań lokatorów, możemy też obejrzeć kilka innych ciekawych elementów. Brama główna pochodzi z 1935 roku, jest modernistyczną konstrukcją nawiązująca do Bramy Brandenburskiej. Natomiast od strony południowej do zoo można wejść przez imponującą bramę japońską wykonaną z drewna.

Wrocławskie Zoo – idealny punkt rozpoczęcia wycieczki

Od początku działalności Wrocławskie Zoo miało kilku właścicieli, każdy z nich wniósł coś nowego i w efekcie możemy cieszyć się niesamowicie ciekawym miejscem, które niezmiennie przyciąga coraz większą ilość odwiedzających.To doskonały punkt dziecięcej wycieczki, która może skorzystać z pokazów karmienia zwierząt, a nawet samodzielnie poczęstować niektóre z nich. Maluchy mają okazję przejechać się na kucyku. Dzisiaj wycieczka po zoo jest tak zorganizowana, że dzieci nie tylko oglądają ciekawe okazy, ale również słuchają o ich życiu i pochodzeniu. To idealny sposób na zapoznanie dzieci się z przyrodą, w ten sposób dużo łatwiej wchłaniają wiedzę, niż gdyby miały przeczytać o zwierzętach w podręczniku. Oczywiście nie jest to atrakcja wyłącznie dla dzieci. Warto wybrać się do zoo i zobaczyć bogatą kolekcję zwierząt, które normalnie żyją w najodleglejszych zakątkach świata. Wizyta w ogrodzie zoologicznym to wyjątkowo pożyteczne spędzenie czasu, szczególnie dla całych rodzin.

Aby skorzystać z licznych atrakcji znajdujących się we Wrocławiu, warto zobaczyć oferty noclegowe. Najwygodniejszym sposobem na spędzenie dłuższego czasu w mieście, są apartamenty. To bezpieczna opcja, która zapewni wygodę oraz wysoki standard. To dobry pomysł nie tylko dla rodzin, ale i wycieczek. Można bez problemu znaleźć coś dla siebie w samym centrum, co znacznie usprawni zwiedzanie i korzystanie z wszystkich możliwości, jakie oferuje nam miasto i zaoszczędzi trudu związanego z samodzielnym dotarciem do najbardziej popularnych miejsc skupionych w sercu Wrocławia.