Plaża Lecciona w Torre del Lago [geje i naturyści]

Najbardziej znana i lubiana plaża we Włoszech dla gejów i pozostałych przedstawicieli LGBT. Naturyści też rozkładają się tutaj – w pobliskich wydmach. Co roku do Torre del Lago na plażę Lecciona ściągają tłumy branżowych urlopowiczów, którzy lubią opalać się bez odzienia.

Plaża Lecciona leży w miejscowości Torre del Lago Puccini, znajdującej się w sąsiedztwie Viareggio – dużego wakacyjnego kurortu heteroseksualnego i tekstylnego. A patrząc szerzej – to okolice Pizy, czyli Toskania. Aby tutaj dotrzeć, należy kierować się przez las z centrum miasteczka Torre di Lago (Viale Europa) albo z Viareggio plażą aż do numeru 14 na tabliczce ustawionej pomiędzy brzegiem a wydmami. Oto ten słupek (mapa niżej):

Lecciona Plaża Włochy

Przy plaży rozkładają się geje ubrani, nieco dalej – na styku z wydmami – opalają się naturyści, a w samych wydmach buszują nudyści spragnieni seksu (cruising). Działa to podobnie jak w wydmach Maspalomas i Es Cavalet na Ibizie. Czytałem w Internecie, że nie jest to plaża dla naturystów, ale naocznie stwierdziłem co innego. Oczywiście Włosi są trochę jakby mniej wyzwoleni niż Hiszpanie, ale nie powinno być żadnych kłopotów ze zbrązowieniem swoich pośladków ;)

Lecciona to plaża publiczna i bezpłatna. Jest też plaża Mama Dune Beach należąca do baru, ale za wstęp tutaj trzeba zapłacić. W zamian dostajemy dostęp do udogodnień (leżaki i parasole), muzyki, infrastruktury sportowej oraz drinków i jedzenia. Więcej na facebook.com/mamadunebeach

Lecciona Torre del Lago
foto: Marino di Torre Del Lago – See the Sea by Cea., on Flickr

Zdjęcia Torre del Lago Puccini

Główna ulica miasteczka, przy której są ośrodki noclegowe oraz restauracje:

Torre del Lago

Jak wygląda plaża Lecciona:

Reportaż z plaży Lecciona w Torre del Lago (po włosku):

Mapa Lecciona

Hotele w Torre del Lago

Zobacz najlepsze oferty na noclegi w Torre del Lago przy plaży Lecciona w porównywarce hoteli www.HotGO.pl

Torre del Lago Hotel

W Toskanii są jeszcze plaże gejowskie w:
Sassoscritto, Livorno
Oasi di Bolgheri, Marina di Bibbona
San Vincenzo, Parco di Rimigliano
Marina di Alberese, Parco dell’Uccellina