Ibiza – Es Cavallet [największa plaża gejowska]

Jeżeli wybieracie się na Ibizę, aby poszaleć w tamtejszych klubach i przepuścić na to grubą kasę, być może będziecie chcieli w ramach chill outu ogrzać się na największej plaży gejowskiej Ibizy – Es Cavallet.

Gej Es Cavallet

Plaża rozciąga się na południe od stolicy wyspy Ibiza, czyli miasta Eivissa (jak zapisują to mieszkańcy Balearów używający języka katalońskiego i jego wyspiarskich odmian). Nie jest ściśle gejowska na całej długości, ale za to w całości jest naturystyczna. Panuje tutaj zatem wyluzowana atmosfera, gdzie nikt nikogo negatywnie nie ocenia – swobodnie mogą się poczuć zarówno faceci w typie modeli z okładki oraz starsi panowie z większym brzuszkiem.

Sekcja gejowska znajduje się najbliżej cypla. Tutaj stoi słynny wśród przybyszów gejowski bar plażowy, zwany Chiringay (połączenie słów chiringuito, czyli po hiszpańsku właśnie bar na plaży, a także słowa, którego nikomu nie trzeba tłumaczyć). Kelner przychodzi do plażowiczów i zbiera zamówienia. Dość interesująco wygląda scena, gdy koleś spaceruje z tacką pośród nagich męskich ciał i zbiera zamówienia.

W rogu plaży zadomowił się też masażysta, który – oczywiście za opłatą – rozmasuje mięśnie zmęczone po całonocnej balandze.

Woda jest przyjemna, zresztą jak na całej Ibizie, gdzie często morze jest cieplejsze od temperatury powietrza. Plaża, przynajmniej wtedy, gdy my byliśmy, przy brzegu nie była oczyszczona z wodorostów i resztek roślin napływających do plaży. Po przebrnięciu kilku metrów brei można jednak cieszyć się czystym morzem i pływać pośród fal.

Plaża gejowska Es Cavallet

Przy plaży znajduje się pas wydm i krzaków, na które obowiązuje zakaz wstępu, ale który jest łamany przez żądnych seksualnych przygód mężczyzn homoseksualnych jak również pary heteroseksualne.

Wydmy Ibiza Es Cavallet

Wybierając się na Ibizę, warto zamieszkać w tanim hotelu w mieście Eivissa i dojeżdżać na plażę autobusem nr 11 do Ses Salines (bliska plaża dla tekstylnych, ale i tutaj znajdują się zakątki dla nudystów). Stąd już tylko parę minut spacerkiem do plaży Es Cavallet.

Ibiza Ses Salines

Film z Es Cavallet po katalońsku i hiszpańsku, ale większość da się łatwo zrozumieć. Główny temat to nagość na plaży, cruising w wydmach (czyli seks z nieznajomymi) oraz Chiringay:

Mapa: Ibiza – Es Cavallet

Bywacie na Ibizie? A może preferujecie inne plaże gejowskie? Daj znać!