Pozo Izquierdo [Gran Canaria]

Wspaniałe miejsce dla windsurferów, którzy występują tu w ilościach gigantycznych. Oprócz rozrywek sportowych, można też popatrzeć na niesamowicie smukłych śmiałków na swych deskach z żaglami. Jeśli jesteś gejem i lubisz windsurfing, przybywaj pod pomnik Świętej Łucji i rzuć się w fale oceanu.

Jeśli wypożyczasz auto na wyspie Gran Canaria, weź pod uwagę przyjazd właśnie tutaj – do Pozo Izquierdo, które jest małą osadą z wielkimi… wiatrami. Leży na wschodnim wybrzeżu Gran Canarii w połowie drogi z wyjątkowo gejowskiej miejscowości Maspalomas do stolicy wyspy Las Palmas de Gran Canaria.

Nad kamienistym brzegiem wybudowano widownię, dzięki czemu z ławek możemy obserwować zmagania windsurferów. Działa tutaj bar nad plażą, sklep dla windsurferów, restauracja oraz supermarket. Blisko morza wybudowany jest parking.

Co gejowskiego?

  • Geje lubiący windsurfing znajdą tu dla siebie raj, bo wiatr jest silny, a towarzystwo otwarte i tolerancyjne. Geje lubiący obserwować ładnych facetów również będą wniebowzięci, bo sportowcy mają smukłe sylwetki i sześciopaki na bruchu ;)
  • Czasem można zobaczyć ich w pełnej krasie, gdy przebierają się pomiędzy samochodami.
  • Nieco dalej od plaży windsurfingowej znalazłem parę gejów, którzy opalali się przy wiatrochronie. Na samym wiatrochronie opalały się osoby heteroseksualne.