Gej Wakacje: Lanzarote [Wyspy Kanaryjskie]

Lanzarote reprezentuje Wyspy Kanaryjskie, które należą do Hiszpanii. Zobacz w skrócie, co warto zobaczyć na Lanzarote wybierając się tam na gej wakacje.

Atrakcje turystyczne Lanzarote

Lanzarote to czwarta co do wielkości Wyspa Kanaryjska znajdująca się około 150 kilometrów od brzegu Afryki. Ma 70 km długości i 20 km szerokości. Stolicą wyspy jest Arrecife. Lanzarote jest pochodzenia wulkanicznego – prawie połowa powierzchni to wulkany, kratery i pola lawy. W obrębie ostatnich erupcji z XVIII i XIX wieku, utworzono park narodowy Timanfaya. Od 1993 roku wyspa w całości jest Rezerwatem Biosfery UNESCO. Są tutaj jednak piaszczyste, białe plaże – najpiękniejsze w Papagayo. Kurorty dla urlopowiczów to między innymi Costa Teguise, Playa Blanca i Puerto del Carmen. Czarne plaże są na południu Lanzarote.

Lanzarote przez cały rok jest ciepła i pełna słońca. Średnia temperatura roczna kształtuje się w okolicach 22 stopni Celsjusza. Najcieplej jest w wakacje – lipiec, sierpień i wrzesień, a najchłodniej w zimie – od grudnia do lutego.

Lanzarote Wyspy Kanaryjskie

Jameos del Agua
Kompleks restauracji, baru i sali koncertowej zbudowany w 1966 roku w kanale po przejściu lawy. Znajduje się tu również Fundacja Ceasara Manrique w jego prywatnym domu. Styl dość oryginalny i dlatego godny obejrzenia w wolny od upalnego słońca dzień.

Parque Nacional de Timanfaya
Park narodowy utworzony w 1974 roku. Możliwość zobaczenia erupcji gorących mas w Montañas del Fuego (Góry Ognia) w Parku Narodowym Timanfaya. Dzięki wulkanom, lawie i pyłom wyrzucanym w powietrze Lanzarote zawdzięcza swój charakter – ciemną barwę ziemi i żyzne gleby, na których powstają smaczne wina. Można tu urządzić sobie nietypowego grilla, korzystając z ciepła pochodzącego z wnętrza wulkanu.

Jardín de Cactus – Ogród Kaktusów
Ogród znakomitego artysty Césara Manrique – w kształcie okręgu, ma 10 000 kaktusów z około 1400 gatunków z Ameryki i Madagaskaru

Cueva de los Verdes
Tunel pod skorupą zastygłej lawy wulkanicznej, powstały po wybuchu wulkanu Monte Corona około 3000-4500 lat temu. Pod ziemią zobaczymy jeziora, przepaście i kształty uformowane przez lawę.

Mirador del Río
Punkt widokowy na szczycie Risco de Famara, na wysokości 475 m n.p.m. Widać cieśninę El Río i archipelag Chinijo.

La Geria
Region uprawy winorośli, gdzie powstaje legendarne wino Malvasia.

Plaże Lanzarote

Najpiękniejszą plażą Lanzarote jest prawdopodobnie Caleta del Mojon – znajduje się na dzikim północny wybrzeżu, nieopodal Orzola. Jest tu biały piasek, czarne skały i trochę elementów, z których zbudujesz sobie osłonę przez silnym popołudniowym wiatrem.
Ściśle nudystyczne są te plaże Lanzarote:
Haria, Charco del Palo Naturist
Haria, Famara
Las Coloradas, Playa Papagayo
San Bartolomé, Playa de Guasimeta
Jeśli znacie ich więcej i spędziliście udane gejowskie wakacje na innej plaży – dajcie znać.

Lanzarote Gej Wakacje

Noclegi na Lanzarote

Finca de Arrieta
Spokojne miejsce na wypoczynek. Relaks, chill out, ładowanie akumulatorów w stylu mongolskiej jurty. Jedno z ciekawszych wrażeń „kempingowych”, jakie przeżyjesz w życiu.
www.stayecochic.com

Gran Melia Salinas
Betonowy hotel, który przypomina nasze PRLowskie koszmarki, ale pewnie wielu się spodoba. Najdroższe są wielkie apartamenty z wewnętrznymi i zewnętrznymi jacuzzi. Basen hotelowy został zaprojektowany przez Cesara Manrique i z pewnością przy nim da się też dobrze wypocząć. Dla miłośników topornego retro.
www.gran-melia-salinas.com

Hesperia
Piękne widoki na marinę Puerto Calerto w stylu, który kojarzymy bardziej z Tajlandią i innymi egzotycznymi kurortami z domkami na palach w morzu. W pobliżu przepływają jachty, a na wyciągnięcie ręki cały zestaw najlepszych na wyspie zabiegów spa.
www.hesperia.com

Sprawdź więcej ofert na hotgo.pl – kliknij w obrazek poniżej:
Hotele na Lanzarote

Restauracje na Lanzarote

Lagomar
Dzieło Cesara Manrique, które ma galerię na świeżym powietrzu, bar La Cueva (dosłownie Jaskinia), a także jedną z najlepszych restauracji na wyspie. Zachwycające i godne zobaczenia.
www.lag-o-mar.com

Castillo de San Jose
Zamek, a właściwie jego ruiny, w których ulokowała się restauracja muzeum sztuki współczesnej MIAC. Pełno szkła i architektury lat 70. Ale warto sprawdzić.
www.centroturisticos.com

Praktyczne wskazówki

Aby dostać się do atrakcji turystycznych Lanzarote przyda Ci się auto – wypożycz je na dzień lub na cały pobyt już na lotnisku. Polecana jest wypożyczalnia samochodów Cabrera Medina www.cabreramedina.com
Na Lanzarote można dolecieć tanimi liniami Ryanair. Można z Polski polecieć też na Teneryfę lub Gran Canarię i przenieść się na parę dni lokalnymi samolotami Binter Canarias.
Więcej branżowych informacji LGBT znajdziesz na www.lanzarotegayguide.com

Gej Wakacje Lanzarote

Mapa Lanzarote

Przewodnik po Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie Przewodnik

Wyspy Kanaryjskie. #Travel&Style

Autor: Berenika Wilczyńska
Wydanie 1
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Liczba stron: 354

Ciekawy i praktyczny przewodnik po wyspie Lanzarote i innych Wyspach Kanaryjskich.

Zamów teraz ten przewodnik >>