World Pride 2021 i Eurogames 2021 w Kopenhadze i Malmo

W tym roku Światowy Pride i Eurogames 2021 mają miejsce w sierpniu w stolicy Danii – Kopenhadze, oraz w sąsiednim szwedzkim mieście Malmo. W tym roku organizowane są pod hasłem #YouAreIncluded.

Gay Kopenhaga
Tęczowa flaga na Regnbuepladsen w Kopenhadze

Kiedy?

12-22 sierpnia 2021

Co to jest World Pride?

Światowy Pride to najważniejszy Pride. Teoretycznie są to najciekawsze i najpełniejsze obchody pośród wszystkich imprez organizowanych danego roku.

Co to jest Eurogames?

Eurogames to zawody sportowe dla społeczności LGBTI+.

Organizatorzy zapraszają słowami: „Copenhagen 2021 jest wspólnym świętowaniem WorldPride i EuroGames (…) w dniach 12-22 sierpnia w Kopenhadze i Malmö. Mottem przewodnim całego wydarzenia jest  #YouAreIncluded”

Przygotowania już trwają. Możesz wypełnić ankietę (po polsku), w której możesz określić jakie są Twoje odczucia co do przynależności do społeczeństwa w naszym kraju: https://copenhagen2021.com/YouAreIncluded/pl

„Chcielibyśmy się dowiedzieć, jak bardzo TY – jako osoba LGBTI+ czujesz, że ”przynależysz” w swoim mieście, państwie w którym żyjesz? A jak w domu, miejscu pracy, na uniwersytecie lub po prostu będąc poza domem?
Twoje odpowiedzi będą opublikowane w sierpniu na interaktywnej mapie na naszej stronie internetowej. Będą one również udostępnione na naszych kanałach społecznościowych.”

Przydatne informacje

Mapy Kopenhagi i Malmo z zaznaczonymi obiektami Copenhagen 2021 https://copenhagen2021.com/map/

Dostępna jest też aplikacja mobilna na Android oraz iOS. Szczegóły znajdziesz również na powyższej stronie.

Noclegi na World Pride

Malmo jest około pół godziny drogi pociągiem z Kopenhagi. Noclegi są o wiele tańsze w Malmo, a zatem warto się zastanowić, jak zorganizować swój pobyt, aby był przyjemny i w przystępnej cenie
Apartamenty i hotele możesz sprawdzić na Booking.com

Kopenhaga
Plac Regnbuepladsen w Kopenhadze