Jak rozpalić namiętność w stałym związku?

Ponowne rozpalenie iskry w związku nie jest łatwe. Posiadanie miernego związku jest bardzo łatwe. Po prostu wślizgnij się w rutynę i pozwól, by życie cię ominęło.

 Niesamowity związek bierze się z konsekwentnego wysiłku. Branie odpowiedzialności za nasze szczęście jest trudniejsze, ale robi ogromną różnicę. Chcesz na nowo okazać partnerowi, że jest kochany, a Wasza miłość jest wciąż żywa? A może pragniesz, aby Wasze erotyczne uniesienia weszły na całkiem inny poziom? Sprawdź nasz wskazówki, jak rozpalić miłość w stałym związku.   

Naturalność w relacjach  

Jeśli myślisz, że wiesz już wszystko o byciu wspaniałym partnerem i prowadzeniu wspaniałego życia, i doskonale wdrażasz tę wiedzę w życie, delikatnie sugeruję, abyś przemyślała to jeszcze raz. 

Nie możemy oczekiwać, że będziemy naturalni w komunikowaniu się, empatii, emocjonalnym regulowaniu i kompromisach. Szczęśliwy związek i szczęśliwe życie wymagają od Ciebie rozwijania tych rzeczy, a także nastawienia na naukę. 

Dlaczego iskry gasną w związku? 

Ognista, seksowna energia doświadczana na pierwszych etapach związku jest dosłownie oszałamiająca. Zakochanie podnosi poziom kortyzolu i dopaminy w mózgu, co oznacza, że jesteś w ciągłym stanie przyjemnego stresu.   

Po pierwsze, nowość każdego romansu zużywa się organicznie, jeśli kontynuujesz związek wystarczająco długo. W miarę jak lepiej poznajemy naszego partnera, a jego nawyki stają się bardziej znajome, jest mniej do odkrycia. Nasze mózgi wracają do stanu neutralnego. 

Po drugie, często rozwijamy oczekiwania dotyczące tego, jak powinno wyglądać zdrowe życie seksualne, zgodnie z książkami, filmami i mediami. Jeśli i kiedy nasze prawdziwe życie nie spełnia tych (wysoce nierealistycznych) oczekiwań, iskry mogą dla nas zgasnąć. 

Wówczas dowolna liczba znaczących wydarzeń życiowych może zmniejszyć namiętność i energię seksualną między dwojgiem ludzi. Kryzys rodzinny, przeprowadzka, zmiana miejsca zamieszkania w związku z pracą i diagnoza przewlekłej choroby to intensywne wydarzenia, które mogą wywołać spustoszenie w życiu seksualnym. Nie wspominając już o naturalnych wahaniach libido danej osoby (wahania, które mogą być spotęgowane zarówno przez wydarzenia życiowe, jak i nowe leki). 

Zabawki erotyczne 

 Pewnym sposobem na ponowne rozpalenie związku – lub przynajmniej zaintrygowanie – jest poszukiwanie nowej zabawki, którą można włączyć do swojego życia seksualnego. Zabawki erotyczne to jeden z tych elementów, które świetnie podnoszą temperaturę w sypialni.  Wibrator analny, obroża bdsm czy akcesoria BDSM? Wszystko zależy od tego, jakie są wasze oczekiwania. Porozmawiajcie i wspólnie wybierzcie to, czego chcielibyście spróbować w łóżku!

Podniecające smsy 

Wysyłajcie sobie smsy – nawet jeśli jesteście w tym samym pokoju. 

…Sexting! Seksowne wiadomości tekstowe nie tylko dają Twojemu partnerowi znać, że o nim myślisz, ale są też świetnym sposobem na budowanie oczekiwania. (Wiele par po dłuższym czasie spędzonym razem popada w bardziej swobodną rutynę – rutynę, która często obejmuje leżenie obok siebie na kanapie i wpatrywanie się w swoje telefony. Zwłaszcza podczas pandemii COVID-19 łatwo stracić orientację, ile czasu spędza się z technologią, zamiast z partnerem.  

Uczyń z seksu priorytet 

Pomyśl o swoich codziennych i tygodniowych listach rzeczy do zrobienia. Dlaczego nie wrzucić na nią wieczoru randkowego lub seksu? Jeśli rozpalanie tego ognia jest dla ciebie ważne, to musi to być priorytet. To wymaga wysiłku i poświęcenia. Zamiast oglądać powtórki The Office na Netflixie, spędźcie ten czas na ponownym poznawaniu swoich ciał. Obiecujemy, że Netflix będzie tam, kiedy wrócisz.